Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště

Stav projektu
Typ projektu
Vazba na strategii města

Projekt "Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště" je dvouetapovým projektem, jehož 1. etapa byla zahájena 2. ledna 2009 a ukončena byla 31. 12. 2011. 2. etapa projektu následovala od 1. 1. 2012 a ukončena byla ke dni 30. 4. 2013.

Realizací projektu došlo k vybudování hlavního bazénu, který má 6 drah o délce 25 m s hloubkou od 1,2 m do 2,8 m. V místech nejnižší hloubky je bazén spojen s relaxační zónou, ve které je v celé délce hloubka 1,2 m a jdou zde instalovány vodní atrakce - masažní lehátko, masážní lavice, chrlič, podvodní trysky, vířivá lázeň, skluz pro tělesně postižené. Nad relaxační zónou jsou ochozy pro odpočinek, případně pro diváky. Teplota vody v relaxační zóně je cca 30 °C, plavecká část bazénu má teplotu zhruba o 2 °C nižší, výukový bazének a blízká výřivka má naopak zhruba o 2 °C více. Na provoz bazénu dohlíží dva službukonající plavčíci. Celková okamžitá kapacita bazénu je 200 osob, ve chvíli, kdy je naplněna, systém další návštěvníky nevpustí a ti budou musejí počkat, dokud bazén některý z předchozích návštěvníků neopustí.

Do bazénu se vchází vstupními turnikety, do prostoru šaten (pro ženy provedeny v červené barvě, pro muže v modré, vlastní sekci mají vozíčkáři), kde jsou umístěny převlékací kabiny i šatní skříňky, obojí na čip. Následuje prostor sprch, ze kterých se lze vydat do finské sauny. Zábavnou atrakcí umístěnou přímo v objektu krytého bazénu je 6 m vysoký a 56 m dlouhý tobogán, který návštěvníkům bazénu nabídne svezení na "pneumatikách" i bez nich, provoz je na vstupu řízen semaforem. Pro hladký sjezd  tobogánem protéká 200 m3 vody za hodinu.

Součástí projektu výstavby krytého bazénu je realizace parkoviště s kapacitou 182 míst a lávky pro pěší klenoucí se přes ulici Západní.

Projekt "Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště" je spolufinancován Evropskou unií z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad.

Termín realizace: 30.04.2013
Registrační číslo: CZ.1.09/1.1.00/26.00608
Celkové náklady: cca 226 mil. Kč bez DPH
Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště
Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště
Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště