Karlovarská zahrada v parku Theresienstein

Cílem projektu "Karlovarská zahrada v parku Theresienstein" bylo vybudovat informační panely na naučné stezce podél řeky Teplé v lázeňském území Karlových Varů, uspořádat několik diskusních kulatých stolů a navštívit zahraničního partnera v Hofu se zaměřením na výměnu zkušeností a rozvoje další spolupráce.

V rámci přeshraniční spolupráce byla naučná stezka lázeňskými parky vybudována  s vícejazyčnými (ČJ, NJ, AJ, RJ) informačními tabulemi a doprovodnými brožurami (6 000 ks). K zajištění kvalitní údržby této turistické infrastruktury byl v rámci projektu pořízen víceúčelový vůz (malotraktor). Rovněž byly realizovány pracovní setkání (kulaté stoly) v K. Varech i Hofu k  tématu rozvoje spolupráce mezi oběma městy, jejichž vyústěním byl i návrh budoucí Karlovarské zahrady v parku Theresienstein.

Vedoucím partnerem projektu je příspěvková organizace města Karlovy Vary - Správa lázeňských parků v čele s ředitelem Ing. Miroslavem Kučerou, který celý projekt zastřešoval ve spolupráci s projektovým partnerem - město Hof zastoupeným primátorem Dr. Haraldem Fichtnerem.

Termín realizace: 01. 03. 2012 - 30. 11. 2012
Celkové náklady: 79.583,00 EUR
Výše dotace: 51.239,30 EUR

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. 

Investice do vaší budoucnosti.