Férová snídaně - 13. 5. 2023 - Náplavka řeky Ohře

Férová snídaně - 13. 5. 2023 - Náplavka řeky Ohře

Statutární město Karlovy Vary a Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM KV) Vás srdečně zvou na Férovou snídani - piknikový happening na podporu fairtradových a místních zemědělců, který se letos uskuteční 13. května od 9:00 do 11:00 na Náplavce řeky Ohře.

☔️Za deštivého počasí se přesuneme pod Chebský most v blízkosti loděnice.
🍌Férová snídaně je největší česká akce na podporu pěstitelů ve světě. Dobrovolníci a dobrovolnice na více než stovce míst České republiky pořádají piknikový happening, aby ukázali svůj zájem o životy pěstitelů kávy, kakaa nebo banánů v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Férová snídaně se koná vždy na Světový den pro fair trade.
Loni se na 140 místech republiky sešlo přes 5700 lidí.

📍Férová snídaně není ochutnávková akce, nepečte buchty pro náhodné kolemjdoucí. Férová snídaně je společný piknik, kam si každý přináší vlastní dobroty.
☕️Do termosek nebo konvic si připravte fairtradový čaj, kakao nebo kávu. Na pití se dají sehnat fairtradové ovocné džusy. Ty můžete doplnit domácím bylinkovým čajem nebo třeba farmářškým kefírem.
Na jídlo si přineste fairtradové a lokální dobroty. Seženete spoustu sušenek nebo čokolád z fairtradového kakaa a konečně jsou k dispozici také fairtradové banány (Kaufland). Můžete si z fairtradového kakaa upéct buchtu, připravit pomazánku s fairtradovým kořením nebo namazat chleba fairtradovou marmeládou.
🛒Popátrejte v okolí po místním medu, vajíčkách, pečivu, luštěninách, sýrech nebo zelenině! Podpořte pěstitele nejen ze zemí globálního Jihu, ale i ty místní!
Fairtradové výrobky lze už sehnat téměř všude. Najdete je v síti maloobchodních řetězců (Kaufland, Lidl, Tesco, Makro, Drogerie DM, Rossmann, Billa, Penny, Selský krám, Tchibo a Farmářské trhy), v prodejnách zdravé výživy nebo přes e-shopy.

Těšíme se na Vás!