Evropský týden mobility 2023

Evropský týden mobility 2023

Evropský týden mobility letos cílí na pěší, hromadnou a bezpečnou dopravu

Město Karlovy Vary se připojí k tradiční kampani Evropský týden mobility, která je iniciativou Evropské komise od roku 2002. Aktivitami na podporu udržitelné dopravy ve městě, ale také zdraví a zdravého životního stylu, se Karlovy Vary zapojují do kampaně již od roku 2007. Motto letošního ročníku zní: Neplýtvej energií: Kombinuj a jeď!

„V duchu letošního tématu jsme se zaměřili na aktivity, které podporují hromadnou dopravu, představují ji jako jednu z cest k úspoře energie a formu dopravy šetrné ke klimatu a životnímu prostředí. Zaměříme se rovněž na pravidla bezpečného chování a provozu na silnicích a také na chůzi jako energeticky úspornou formu pohybu po městě,“ vysvětluje radní pro oblast dopravy Petr Bursík.

Evropský týden mobility se obvykle odehrává od 16. do 22. září, v Karlových Varech ale začnou tematické akce již 9. září, a to zážitkovým a zábavným programem Světa záchranářů mimo jiné s podtitulkem Desatero správného cestujícího s Dopravním podnikem Karlovy Vary. Evropský týden mobility v Karlových Varech zahrnuje i tradiční celorepublikové výzvy Pěšky do školy a 10 000 kroků. Zábavné i edukativní akce pro rodiny s dětmi se budou odehrávat rovněž na Farmě Kozodoj a hřišti ZŠ Konečná, Svět záchranářů připravuje program „Na silnicích bezpečně“ a Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary uspořádají Goethovu geologickou vycházku.

Vstup na všechny akce bude zdarma.