i.sibrtova@mmkv.cz

+420 353 151 435

Kontaktujte nás

Váš e-mail pro odpověď Vaše zpráva

Přihlášení - neveřejná sekce

E-mail Heslo

Cykloměsta

Nové cyklomapy - Karlových Varů a okolí Karlových Varů s doporučenými cyklovýlety - aktualizace k září 2018

Trhací mapy jsou ZDARMA k dispozici v Infocentru TGM, v Infocentru Lázeňská, v ČD centrum (Horní a Dolní nádraží), Centrum zdraví a bezpečí, Linhart. Pokud jsou již rozebrány, dejte mi vědět a doplníme je ze skladu. Díky! Ať se Vám podle nich hezky jezdí! (cyklokoordinator et mmkv.cz)

cyklomapa KV

Zmenšená ukázka cyklomapy Karlových Varů

Zmenšená mapa Okolí Karlových Varů s doporučenými okružními cyklovýlety

Zmenšená mapa Okolí Karlových Varů s doporučenými okružními cyklovýlety

Podzimní cyklojízda 23.září 2018 i s panem primátorem do Centra zdraví a bezpečí!!! (šestá)

Sešlo se nás 15 cyklistů i přes nepřízeň počasí. Celý den pršelo a vyhlídky byly ještě deštivější!!! V čase odjezdu (16:30h Nám. Dr. M. Horákové) pršet přestalo a tak jsme si užili celou jízdu v plně naplánované délce. Trasa byla cca 5km https://mapy.cz/s/3154w a končila v Centru zdraví a bezpečí. Průjezd městem nám usnadňovali dva strážníci z Městské policie Karlovy Vary. V jednotlivých úsecích trasy a křižovatkách to přišlo opravdu vhod. Děkujeme!!

V CZB byl pro nás připraven vzdělávací program zaměřený na dopravní výchovu a bezpečnost v dopravě včetně využití simulátoru a občerstvení. Na doprovodný program kvůli nepřízni počasí přišly pěšky ještě dvě rodiny, celkem nás tedy bylo 21 hrdinů :) Na závěr akce nás chytla pořádná přeháňka a vichřice. Všem, co se nezalekli větru a deště, moc děkujeme za účast!

Další cyklojízda (sedmá) bude již tradičně v dubnu nebo v květnu 2019.

Odbočování na Chebský most z Horovy ulice.

Odbočování k Elite

Lávka přes Chodovský potok

Odbočování k Meandru

Velmi příjemná diskuze v Centru zdraví a bezpečí

Děti, které s námi absolvovaly celou cyklojízdu!

Vzdělávací program zaměřený na dopravní výchovu a bezpečnost v dopravě

Program...

Velmi příjemná interaktivní diskuze u záchranářů.

Jarní cyklojízda duben 2018 s panem primátorem! (pátá)

22.4. v neděli bylo krásné sluneční počasí a sešlo se nás doposud - i s policejním doprovodem a panem primátorem rekordních 40 účastníků! Měli jsme i dva zástupce koloběžkařské sekce :) Podle plánu jsme vyrazili přes Chebský most, k Elite a dále po Sokolovské na Rozcestí u Koníčka, kde jsme se napojili na cyklostezku. Po ní jsme dojeli až k nově otervíranému úseku Dvorský - Doubský most. Velké díky patří Milanovi Zukalovi za zajímavé přednášení o cyklostezce Ohři a cyklodopravě. Dále ProVarům za veselé čtení dětem, Městské policii KV za policejní doprovod městem. A samozřejmě ostatním všem za hojnou účast! Díky moc! Hodně krásných cyklovýletů přeje Eva Štěrbová

Cyklojízdu rozdělili semafory, tak první skupina čeká u Elite.

S bezpečnými rozestupy jedeme po cyklostezce - lávka přes Chodovský potok.

Konečný cíl cyklojízdy. Přednáška a čtení pro děti pod Dvorským mostem (Kpt.Jaroše).

Konec cyklojízdy.

Jarní cyklojízda 2018 s panem primátorem! (pátá)

Letos vyrazíme 22.4.2018 (v neděli) v 17h od Magistrátu města a pojedeme se podívat k nově otevíranému úseku Cyklostezky Ohře (Dvorský - Doubský most). Zde se dozvíme praktické informace o celé stezce od krajského cyklokoordinátora Ing. Milana Zukala.  Program pro děti zajišťují ProVary. K dispozici nám bude policejní doprovod kvůli bezpečnějšímu průjezdu městem. Malí i velcí (i střední :) jsou srdečně vítáni!

Novinka 2018 - cyklisté v pěší zóně

Od roku 2018 (cca po 1,5 roku od oficiálního schválení) se podařilo na vjezdy do pěší zóny TGM, Zeyerova a Dr.Davida Bechera umístit informační značky s oficiálním povolením vjezdu cyklistů. Čekalo se na opravu a omezení vjezdu zásobování do pěší zóny. Do této doby policie žádala cyklisty vést kolo. Nyní můžeme ji celou sjet a nebo, pokud pojedeme z druhé strany, tak si ji vyšlapat :) Malý krůček pro cyklisty, velký pro město.

 

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2017 (čtvrtá)

V neděli 17.září 2017 proběhla podzimní cyklojízda. Sešlo se nás 21 cyklistů i když vypadalo, že bude pršet. Nakonec bylo krásné babí léto. Projeli jsme pěší zónou, pod Termálem do Tuhnic k přejezdu. Tam jsme zastavili a krátce jsme si něco řekli o cca 120 leté "Vrbičce", která je letos ve finále v soutěži o Strom roku. Poté jsme pokračovali po Moskevské až na Náměstí M.Horákové, kde byl připraven program jak pro dospělé, tak pro děti.

Velký dík patří panu Šmatovi, strážníkovi karlovarské městské policie, za usnadnění průběhu celé cyklojízdy.

Dále je na místě poděkovat panu Jindřichu Novému ze spolku Žijeme TUhnice, za velmi zajímavou přednášku o železniční dopravě a Tereze Hadravové z Provary za pohádkové čtení a povídání pro děti.

Povídání u "Vrbičky", která letos bojuje o titul Strom roku 2017.

Dospělí povídají, děti si hrají.

A stále povídají :)

 Přednáška Jindřicha Nového (Žijeme TUhnice) o historii železniční dopravy v Karlových Varech.

Pohádkové čtení a povídání pro děti (Tereza Hadravová - ProVary). Děti načerpaly energii a otrlejší jezdily dále :)

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2017 (čtvrtá)

Magistrát města Karlovy Vary Vás srdečně zve na cyklojízdu.

Kdy: 17.září 2017 v 16:45h (odjezd 17h)

Kde: Náměstí Milady Horákové

V plánu je cca 5,5 km na kole po centru Karlových Varů. Ke zlepšení průjezdu budeme mít k dispozici dva strážníky Městské policie KV. V cíli, cca od 18h na Náměstí Milady Horákové, zajištěn závěrečný program - přednáška o historii železnice v Karlovarském kraji (Žijeme Tuhnice) a pohádka pro děti (ProVary).

Trasa: Náměstí Dr. M. Horákové, TGM, Zeyerova, Varšavská, I.P. Pavlova, Karla IV, Zahradní, TGM, Dr. Bechera, Jaltská, Krymská, Charkovská, Západní, Moskevská a konec opět na Nám. Dr. M. Horákové.

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2016 (třetí)

Na odjezdu se nás sešlo 15 učastníků a průjezd městem nám usnadnili dva strážníci městské policie.

U Tržnice jsme s dopravním projektantem Ing. Otou Řezankou probírali téma budoucího terminálu městské a meziměstské dopravy, který se plánuje v těchto místech. Připojilo se k nám několik pěších účastníků.

Dále jsme projeli na Nám.Milady Horákové, kde nás čekala přednáška a výstava Jindřicha Nového o historii tohoto náměstí. Tady již bylo cca 40 – 50 pěších a cyklistů dohromady.

Pro děti sdružení ProVary připravilo scénické čtení a čtené hraní z knihy Václava Čtvrtka: Hrompac a Tancibůrek.

 

Sraz u hlavní pošty.

Diskuze o budoucím terminálu.

Přednáška o historii Náměstí Milady Horákové.

Přednáška a výstava o historii Náměstí Milady Horákové.

Scénické čtení a čtené hraní z knihy Václava Čtvrtka: Hrompac a Tancibůrek

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2016 (třetí)

Magistrát města Karlovy Vary Vás srdečně zve na cyklojízdu.

23.9.2016 v 17:00 - odjezd od Hlavní pošty v Karlových Varech. Pojedeme na kole k Tržnici, kde probereme plánovanou dopravní přestavbu. Odtud dále na náměstí Dr. M. Horákové. Cca v 18h nás pan Jindřich Nový (Žijeme TUhnice) seznámí s minulostí tohoto náměstí. Pro děti zajištěn doprovodný program (ProVary).

 

JARNÍ CYKLOJÍZDA 10.května 2016 v 17h (druhá)

Magistrát města Karlovy Vary Vás srdečně zve na cyklojízdu po Tuhnicích. Vyjedeme od Magistrátu na Moskevské a Krymskou ulicí dojedeme na místo, kde kdysi stála kaple Nanebevzetí Panny Marie z roku 1888. Karlovarský historik Jindřich Nový nás seznámí se zdejšími historickými zajímavostmi. Poté budeme pokračovat po Moskevské ulici na Náměstí Milady Horákové, kde si od 18h budete moci ozdobit (nejen) svá kola na pletací dílně - guerilla knitting (zajišťuje iniciativa Vzbuďme Vary).

 

Vhodné pro rodiče s dětmi.

 

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 18.září 2015 v 16h (první)

Jelo se po trase Moskevská - Tuhnická lávka - OC Varyáda - Doubský most - Tašovice. V Tašovicích byly připraveny zábavné hry, výstava cyklodopravy, včetně soutěže o nejhezčí vyzdobený cyklo dopravní prostředek. Počasí bylo ideální, celou trasu jelo 10 lidí. Kvůli bezpečnosti na křižovatkách s námi jel policejní doprovod na kole.


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Více informací naleznete na: http://www.cyklomesta.cz/.

Město v roce 2012 si pořídilo cyklogenerel, územní plán pro rozvoj cyklistické dopravy. Tento plán cyklodopravy řeší celé správní území města Karlovy Vary, včetně návaznosti na okolní obce. Samotnou rekonstrukcí jednotlivých ulic, výstavbou dalších cyklistických stezek, pruhů pomáháme rozvoji denní i turistické cyklodopravy ve městě. https://mmkv.cz/cs/generel-cyklodopravy