i.sibrtova@mmkv.cz

+420 353 151 435

Cykloměsta

Další cyklojízda se pravděpodobně uskuteční v dubnu nebo v květnu roku 2018.

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2017

V neděli 17.září 2017 proběhla podzimní cyklojízda. Sešlo se nás 21 cyklistů i když vypadalo, že bude pršet. Nakonec bylo krásné babí léto. Projeli jsme pěší zónou, pod Termálem do Tuhnic k přejezdu. Tam jsme zastavili a krátce jsme si něco řekli o cca 120 leté "Vrbičce", která je letos ve finále v soutěži o Strom roku. Poté jsme pokračovali po Moskevské až na Náměstí M.Horákové, kde byl připraven program jak pro dospělé, tak pro děti.

Velký dík patří panu Šmatovi, strážníkovi karlovarské městské policie, za usnadnění průběhu celé cyklojízdy.

Dále je na místě poděkovat panu Jindřichu Novému ze spolku Žijeme TUhnice, za velmi zajímavou přednášku o železniční dopravě a Tereze Hadravové z Provary za pohádkové čtení a povídání pro děti.

Povídání u "Vrbičky", která letos bojuje o titul Strom roku 2017.

Dospělí povídají, děti si hrají.

A stále povídají :)

 Přednáška Jindřicha Nového (Žijeme TUhnice) o historii železniční dopravy v Karlových Varech.

Pohádkové čtení a povídání pro děti (Tereza Hadravová - ProVary). Děti načerpaly energii a otrlejší jezdili dále :)

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2017

Magistrát města Karlovy Vary Vás srdečně zve na cyklojízdu.

Kdy: 17.září 2017 v 16:45h (odjezd 17h)

Kde: Náměstí Milady Horákové

V plánu je cca 5,5 km na kole po centru Karlových Varů. Ke zlepšení průjezdu budeme mít k dispozici dva strážníky Městské policie KV. V cíli, cca od 18h na Náměstí Milady Horákové, zajištěn závěrečný program - přednáška o historii železnice v Karlovarském kraji (Žijeme Tuhnice) a pohádka pro děti (ProVary).

Trasa: Náměstí Dr. M. Horákové, TGM, Zeyerova, Varšavská, I.P. Pavlova, Karla IV, Zahradní, TGM, Dr. Bechera, Jaltská, Krymská, Charkovská, Západní, Moskevská a konec opět na Nám. Dr. M. Horákové.

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2016

Na odjezdu se nás sešlo 15 učastníků a průjezd městem nám usnadnili dva strážníci městské policie.

U Tržnice jsme s dopravním projektantem Ing. Otou Řezankou probírali téma budoucího terminálu městské a meziměstské dopravy, který se plánuje v těchto místech. Připojilo se k nám několik pěších účastníků.

Dále jsme projeli na Nám.Milady Horákové, kde nás čekala přednáška a výstava Jindřicha Nového o historii tohoto náměstí. Tady již bylo cca 40 – 50 pěších a cyklistů dohromady.

Pro děti sdružení ProVary připravilo scénické čtení a čtené hraní z knihy Václava Čtvrtka: Hrompac a Tancibůrek.

 

Sraz u hlavní pošty.

Diskuze o budoucím terminálu.

Přednáška o historii Náměstí Milady Horákové.

Přednáška a výstava o historii Náměstí Milady Horákové.

Scénické čtení a čtené hraní z knihy Václava Čtvrtka: Hrompac a Tancibůrek

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 2016

Magistrát města Karlovy Vary Vás srdečně zve na cyklojízdu.

23.9.2016 v 17:00 - odjezd od Hlavní pošty v Karlových Varech. Pojedeme na kole k Tržnici, kde probereme plánovanou dopravní přestavbu. Odtud dále na náměstí Dr. M. Horákové. Cca v 18h nás pan Jindřich Nový (Žijeme TUhnice) seznámí s minulostí tohoto náměstí. Pro děti zajištěn doprovodný program (ProVary).

 

JARNÍ CYKLOJÍZDA 10.května 2016 v 17h

Magistrát města Karlovy Vary Vás srdečně zve na cyklojízdu po Tuhnicích. Vyjedeme od Magistrátu na Moskevské a Krymskou ulicí dojedeme na místo, kde kdysi stála kaple Nanebevzetí Panny Marie z roku 1888. Karlovarský historik Jindřich Nový nás seznámí se zdejšími historickými zajímavostmi. Poté budeme pokračovat po Moskevské ulici na Náměstí Milady Horákové, kde si od 18h budete moci ozdobit (nejen) svá kola na pletací dílně - guerilla knitting (zajišťuje iniciativa Vzbuďme Vary).

 

Vhodné pro rodiče s dětmi.

 

PODZIMNÍ CYKLOJÍZDA 18.září 2015 v 16h

Jelo se po trase Moskevská - Tuhnická lávka - OC Varyáda - Doubský most - Tašovice. V Tašovicích byly připraveny zábavné hry, výstava cyklodopravy, včetně soutěže o nejhezčí vyzdobený cyklo dopravní prostředek. Počasí bylo ideální, celou trasu jelo 10 lidí. Kvůli bezpečnosti na křižovatkách s námi jel policejní doprovod na kole.


Záleží nám na místech, kde žijeme. Jsme starostové, primátoři, členové městských zastupitelstev, ale i občané, kteří chtějí zlepšovat prostředí ve svých městech. Víme, že jízdní kola sem patří stejně jako veřejná doprava, pěší a automobily. Chceme budovat integrovanou dopravu, ne rozdělovat obyvatele na cyklisty a řidiče. Podílíme se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření týkajících se oblasti městské mobility, chceme být partneři pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci.

Více informací naleznete na: http://www.cyklomesta.cz/.

Město v roce 2012 si pořídilo cyklogenerel, územní plán pro rozvoj cyklistické dopravy. Tento plán cyklodopravy řeší celé správní území města Karlovy Vary, včetně návaznosti na okolní obce. Samotnou rekonstrukcí jednotlivých ulic, výstavbou dalších cyklistických stezek, pruhů pomáháme rozvoji denní i turistické cyklodopravy ve městě. http://www.mmkv.cz/index.asp?menu=488